ČLÁNKY KONCERTY REBRÍČKY
PRIHLÁSIŤ


London Grammar hviezdili medzi prekvapeniami roka 2013

0 0


Britské pop-triphopové trio London Grammar , ktorého najväčšou zbraňou je uhrančivý hlas speváčky Hannah Reid, so svojou prvotinou If You Wait šikovne trafilo do doby, ktorá neobyčajne praje melanchólií a tajomným ženským hlasom. Po Lane Del Rey alebo Lorde tu máme ďalšiu pokojnú dosku, ktorá viac než na bombastickej produkcií, stojí na minimalistických aražmánoch, kde vynikne jemná atmosféra.
London Grammar, tak isto ako Jake Bugg, ďalší objav minulého roku, pochádzajú z Nottinghamu. Na svojich fanúšikov idú však veľmi špeciálne. Ponárajú sa do snov a nechávajú na poslucháčov, aby si vytvorili svoj vlastný obraz. So slovami šetria, ako naznačuje už otváracia pieseň Hey Now, a veľa pracujú s kúzlom speváčkinho vokálu. V textoch tak často opakujú jednu frázu niekoľkokrát dookola a keď už nie je čo povedať, nastúpia éterické zvuky.
Doska If You Wait funguje skvelo ako celok, ale obsahuje tiež silné jednotlivosti. Koho by nestrhla naliehavo tajuplná atmosféra Nightcall? Nečakané zamatové výšky speváčka predstaví v piesni Sights a melancholická Strong je napriek názvu krehká a pokojná skladba.
London Grammar nie sú pre všetkých. Niekto by mohol ich hudbu označiť ako uspávanie. If You Wait sa tak bude istotne viac páčiť snílkom, fanúšikom fantázie a farebných ženských vokálov. A keď sa do tejto zmesi plnej emócií, nálad a krehkých aranžmánov ponoríte, neunikne Vám podobnosť s ďalšou britskou speváčkou – Florence Welch. Hannah Reid len menej čaruje so slovami a necháva väčší priestor fantázií.
Vytvoril: ADMIN
Zdieľaj
Pridaj info
Ak chceš zanechať komentár, musíš byť zaregistrovaný alebo prihlásený na čsrh.sk

Komentáre (0)

+Pridaj komentár


Zatial nikto nekomentoval. bud prvy...