ČLÁNKY KONCERTY REBRÍČKY
PRIHLÁSIŤ


Blondie oslávia štyridsiatku

0 0
Tagy: Blondie,


Blondie tento rok oslavujú už štyridsať rokov pôsobenia na hudobnej scéne. A práve v rámci výročných koncertov vystúpia tiež na hudobnej konferencií SXSW v americkom Austine. Akcia, ktorá má každoročne veľmi vysokú návštevnosť, sa koná v marci tohto roku.
Rocková skupina Blondie na čele so speváčkou Debbie Harry pochádza z New Yorku, kde vznikla už v roku 1974. Tento rok teda slávi úctyhodných 40 rokov fungovania a za celú dobu existencie má na konte cez 40 miliónov predaných dosiek.
Blondie patria k zakladateľom tzv. „new wave“. S týmto termínom prišiel zakladateľ spoločnosti Sire Records Seymour Stein, keď sa snažil popísať štýl jedného z jeho nových hudobných objavov – kapely The Talking Heads.
Blondie sa veľmi skoro stali neoddeliteľnou a pravidelnou súčasťou programu v slávnom klube CBGB, takže im bol venovaný priestor tiež v minuloročnom filme s menom klubu v názve, v hlavnej úlohe s Alanom Rickmanom.
V tomto roku Blondie vydajú novinkový desiaty štúdiový album Ghosts of Download. Skladby z neho majú naživo predstaviť už na spomínanej hudobnej konferencií SXSW.
Vytvoril: ADMIN
Zdieľaj
Pridaj info
Ak chceš zanechať komentár, musíš byť zaregistrovaný alebo prihlásený na čsrh.sk

Komentáre (0)

+Pridaj komentár


Zatial nikto nekomentoval. bud prvy...