ČLÁNKY KONCERTY REBRÍČKY
PRIHLÁSIŤ


Články (103)

Robbie Williams obhajuje Nicole Appleton 12.12.2013 · 14:05
000

Robbie Williams

Robbie Williams najnovšie prišiel s vyjadrením, že Nicole Appleton si nezaslúžila zaobchádzanie, akého sa jej dostalo od Liama Gallaghera. Spevák bol sám kedysi s Nicole zasnúbený a hoci už s ňou nemá nič spoločné, stále o svojej expriateľke hovorí pozitívne veci.
Podľa Robbieho je hviezda All Saints veľmi srdečná osoba. „Mám Nic rád, pretože je to veľmi slušný človek. Mal som pocit, že našla dobré miesto v šťastnom manželstve, no zdá sa, že s Liamom šťastní neboli.“ povedal Robbie pre britský denník The Sun.
Bývalý hudobník kapely Take That pokračoval a hovoril, že s Nicole sa rozišli ako priatelia. Vysvetlil tiež, že Nicolina a Liamova situácia mu pripomenula, aký je šťastný, že má svoju manželku Aydu Field.
„Nicole si naozaj nezaslúži, aby sa k nej Liam správal tak hrubo. Mám na ňu krásne spomienky, je to zlatíčko. Myslím, že každý je veľmi rád, keď má niekoho, pri kom môže spokojne a s láskou žiť. Našťastie som vo vzťahu, kde ideme obaja rovnakým smerom. Žiaľ Liam a Nicole nešli.“
Manželstvo Nicole Appleton a Liama Gallaghera skončilo tento rok, kedy sa v médiách objavili informácie, že Liam bude mať dieťa s novinárkou Lisou Ghorbani.
viac
Alanis Morissette mieri na Broadway 09.12.2013 · 8:40
000

Alanis Morissette, Green Day

Alanis Morissette pôjde v stopách hudobných zoskupení ako sú Queen, Abba, alebo Green Day. Pre javisko na Broadwayi sa totiž chystá muzikál založený na jej hudbe. Na Broadway sa v poslednej dobe veľmi dobre darí rockovej hudbe, i hitom od popových interpretov a skupín.
V súčasnej dobe tam uvádzajú muzikál Rock of Ages, postavený na hudbe rockových kapiel z 80. rokov minulého storočia, ďalej tiež predstavenie Mamma Mia!, v ktorom znejú hity švédskej štvorice ABBA, alebo muzikál A Night With Janis Joplin.
Za zmienku stojí tiež muzikál The Last Ship s hudbou od Stinga a Kinky Boots s pesničkami od speváčky Cyndi Lauper. K počtu slávnych mien sa teraz pridáva kanadská rockerka Alanis Morissette. Pre Broadway sa totiž chystá muzikál založený na skladbách z jej veľmi úspešného albumu Jagged Little Pill. V predstavení má zaznieť všetkých dvanásť piesní z tejto dosky, plus ďalšie z Alanisinej diskografie. Pribudnúť by malo aj niekoľko úplne nových vecí.
V producentskom tíme pripravovaného muzikálu figurujú producenti, ktorí sa podieľali taktiež na úspešnom predstavení čerpajúcom z tvorby kapely Green Day . Aj keď termín premiéry zatiaľ nie je jasný, prípravy sa začnú už budúci rok a fanúšikovia muzikálov sa istotne majú na čo tešiť.
viac
Lucy Spraggan pripravuje vianočnú pieseň 09.12.2013 · 8:38
000

Lucy Spraggan

Lucy Spraggan pracuje na slávnostnej vianočnej skladbe. Pesnička bude bonusom na albume, ktorý speváčka plánuje vydať v decembri. It Doesn't Feel Like Christmas – tak znie názov nového vianočného singlu.
„Vždy som chcela napísať niečo vianočné, tento rok som už neodolala a musela som niečo vytvoriť. Je to pieseň o chýbajúcej milovanej osobe, ktorej neprítomnosť cítiť akosi výraznejšie hlavne vo sviatočné dni. Zároveň sa vynárajú krásne spomienky na šťastné časy. Bolo to trochu trpké písanie, no veľa som si pri tejto piesni uvedomila,“ povedala Lucy.
„Podnet na túto pieseň prišiel jedného dňa, keď som sa prechádzala po meste a okolo išiel starší pár držiac sa za ruky. Zrazu sa pani zrútila a ostala v bezvedomí. V očiach jej manžela bolo vidieť neskutočný strach, že ju stratil. To ma inšpirovalo k napísaniu piesne,“ dodala.
Vydanie albumu Tea & Toast je naplánované na 16. decembra. Spraggan v súčasnej dobe koncertuje na svojom turné po Veľkej Británii a Írsku, ktorú zakončí 16. novembra na univerzite v Dubline.
viac
Po šiestich rokoch Céline Dion predstavila nový album 09.12.2013 · 8:31
000

Céline Dion, Loved Me Back to Life

Šesť rokov čakali fanúšikovia Celine Dion na nový album. Teraz prichádza štyridsaťpäťročná Kanaďanka s výbornou doskou Loved Me Back To Life, ktorá ukaže všetky jej prednosti – skvelý vokál, emotívny prejav a hlavne schopnosť vkusne si poradiť s vekom.
Vo svetových hitparádach sa stretneme s celou radou interpretiek: extravagantnými mimozemšťankami typu Lady Gaga, provokatérkami, ktoré sú stále tak trochu deťmi ako Miley Cyrus či Kesha, strojmi na hity, napríklad Rihanna a Katy Perry, alebo dievčatami, ktoré svoju kariéru postavili na netradičnom hlase a frázovaní, typickými príkladmi sú Adele či Duffy. Potom je tu ešte skupina speváčok, ktoré nie je všade vidieť, nevydávajú nové albumy ako na bežiacom páse, ale stále si udržujú svoje postavenie na hudobnom nebi. Patrí medzi ne tiež Céline Dion, ktorej album Loved Me Back to Life ju zachytáva vo vrcholovej forme.
Zatiaľ čo Madonna alebo Cher sa stále snažia pôsobiť ako dvadsaťročné a šliapu si tak po svojej povesti, Céline sa mladými ľuďmi obklopila a výsledkom je nahrávka veľmi svieža, netuctová, elegantná a hlavne decentná. Sympatická je na doske hlavne skutočnosť, že speváčka sa nesnaží za každú cenu kopírovať súčasnú hitparádovú produkciu. Žiadne zbesilé tanečné pokusy teda v trinástich nových pesničkách nečakajte. Je to stále najmä jej hlas, emóciami zafarbený a mrazivo chladný zároveň, na ňom stoja všetky piesne. Nové kúsky majú moderný zvuk, znejú veľmi čerstvo a nenapodobiteľne, za čo môže umelkyňa vďačiť hlavne šikovnému tímu spolupracovníkov. Napríklad pilotný singel Loved Me Back To Life napísala Sia, do skladby Overjoyed si speváčka prizvala Stevieho Wondera a na doske nájdete aj nádherný duet Incredible s Ne-Yo.
viac
Najsledovanejším videom roku 2013 je Gentleman od PSY 04.12.2013 · 12:51
000

Psy

Mysleli ste si, že Gangnam Style už nič neprekoná? Mýlili ste sa. Juhokórejský rapper Psy porazil samého seba. Najsledovanejším videoklipom tohto roka na Youtube sa stal jeho song Gentleman.
PSY už teda nie je len autorom jedného hitu. Vlani svetu vládol Gangnam Style, tento rok je to pesnička Gentleman. Pri 572 miliónoch zhliadnutí je už teraz jasné, že sa táto skladba stane najsledovanejším klipom za rok 2013. A pokiaľ sa do konca roka dopracuje k rovným 600 miliónom, bude Gentleman 5. najsledovanejším videoklipom v histórií Youtube.
Spevák multiplatinového hitu, PSY, si tento rok nenechal ujsť ani Youtube Music Awards, kde bol nominovaný v 3 kategóriách. A pri tej príležitosti prezradil aj niekoľko svojich obľúbených vecí: „Rád počúvam Freddieho Mercuryho, pozerám filmy s Tomom Cruisom a trávim večery s priateľmi „v náleve“ :).
Svojsky pôsobiaci umelec sa dostal do centra pozornosti pred rokom s hitom Gangnam Style – čím spôsobil tanečné šialenstvo a predstavil svetu nevídaný juhokórejský rap.
viac
Annie Lennox je držiteľkou Music Industry Trusts Award 04.12.2013 · 12:45
000

Annie Lennox, Adele

04.11.2013 sa v londýnskom Grosvenor Hotel uskutočnil 22. ročník odovzdávania cien Music Industry Trusts Award. Víťazkou sa stala britská hudobná hviezda Annie Lennox .
Bývala členka dua Eurythmics bola ocenená za vynikajúci prínos v britskej hudbe a tiež za charitatívnu činnosť. Autorka hitov ako Why a Walking on Broken Glass bola z vyznamenania nadšená: „Som dojatá, je mi veľkou cťou získať toto ocenenie. Hudba mi dala životné skúsenosti a príležitosti, o ktorých by sa mi nikdy ani nesnívalo. Znamená pre mňa naozaj veľa, že som sa mohla stať umelkyňou a akousi komunikátorkou, najmä ako žena," povedala Annie tesne po prebratí ocenenia.
Speváčka prišla na slávnostný večer v dlhej zlatej róbe s dokonale zladenými topánkami a jemnou vizážou. Krátky blond účes spôsobil, že Annie by 58 rokov netypoval snáď nikto. Podporiť svoju mamu prišli aj jej dcéry Tali a Lola.
Na odovzdávaní cien sa zúčastnil aj Elton John, ktorý tiež vyzdvihol Annin prínos: „Veľmi si to zaslúžila a to nielen pre mimoriadne dielo v oblasti hudby, ale aj pre neúnavnú prácu ako HIV a AIDS aktivistka a zástankyňa práv žien.“
So speváčkou sa osobne pozná aj biskup Desmond Tutu z Južnej Afriky, kde Annie podporuje humanitárnu pomoc: „Je to jedna tých vzorových ľudí, ktorí sa rozhodli podeliť so svojim úspechom, aby pomáhali ostatným. Ona je naozajstným priateľom Afriky.“ zhodnotil Tutu.
Ako povedala speváčka Adele , Annie je príklad geniálneho hudobného talentu, ktorý vyžaruje harmóniu a vplyv na každého, kto ju počuje.
viac
Celeste Buckingham v úlohe princeznej 04.12.2013 · 12:27
100

Celeste Buckingham

Talentovaná slovenská speváčka s izraelsko-švajčiarskými koreňmi Celeste Buckingham prestavuje nový singel Crushin My Fairytale. Pieseň je ďalšou ochutnávkou z Celestinho albumu, ktorý vydá a pokrstí ešte v roku 2013.
V poradí druhá speváčkina doska by mala vyjsť koncom novembra. Obsahovať bude osem piesní a spolupráce s inými hudobníkmi, samozrejme aj veľmi úspešný duet s Majkom Spiritom I Was Wrong. Bonusom bude tanečná pecka Run Run Run. Nabitý program roku 2013 Celeste doplní 5. decembra vianočným koncertom v Ateliéri Babylon v Bratislave, kde nový album prvýkrát oficiálne predstaví svojim fanúšikom.
Čo sa týka singlu Crushin My Fairytale, nedávno k nemu speváčka stihla natočiť aj videoklip. Keďže pieseň je v angličtine, klip je rýdzo slovenský a predstavuje hradnú krásu – Bojnický zámok. Tu sa odohráva dej a Celeste si ako ináč, zahrala princeznú, čo súvisí aj s obsahom pesničky. "Hovorí o tom, koľko snov máme ako deti, a aké bláznivé veci chceme v živote urobiť. A tiež o tom, ako veľmi sme zviazaní s priateľmi a rodinou, mysliac si, že tu pre nás budú navždy. Život však takto nefunguje. Vyrastieme a uvedomíme si, že naše rozprávky a sny nie sú realita a musíme sa vzdať ľudí, o ktorých sme si mysleli, že ich nikdy nestratíme." vysvetľuje Buckingham.
Režisérom nového videoklipu sa stal Martin Hudák zo spoločnosti OREA, s ktorým už speváčka spolupracovala pri tvorbe duetu s AMO – Swing. "Bolo veľmi pôsobivé ako profesionálne Martin pracoval. Napriek tomu, že mal na prípravu menej času, než býva zvykom, všetko zorganizoval výborne a bola naozaj radosť s ním spolupracovať. Táto pieseň je pre mňa veľmi osobná, preto som vo veľkom napätí očakávala, ako klip dopadne. No, keď sme si ho s mamou a sestrou prvýkrát pustili, pozreli sme sa na seba a všetky tri sme sa usmievali - Martin naozaj pochopil, čo som od neho chcela, a zvládol to nakrútiť za menej než osem hodín," uzatvára nadšená Cel.
viac
Drake plánuje európske turné 30.11.2013 · 12:00
000

Drake

Kanadský rapper, spevák a herec Drake oznámil, že jeho aktuálne severoamerické turné s názvom Would You Like A Tour? bude mať pokračovanie. Jedná sa o plánované európske turné obľúbeného interpreta a tešiť sa naň môžeme už začiatkom budúceho roka.
Dvadsaťsedemročný rodák z Toronta odštartuje koncertnú šnúru po Európe 19. februára v nemeckom Frankfurte nad Mohanom. Neskôr sa tiež predstaví v Paríži, Berlíne, Štokholme, Kodani, Amsterdame, Bruseli, Manchestri, Glasgowe, Dubline či Liverpoole.
Turné uzavrie dvoma koncertmi v Londýne, kde vystúpi 24. a 25. marca v O2 Aréne. Spolu s ním sa predstaví i kanadský spevák The Weeknd, ktorý ho momentálne doprevádza aj na vystúpeniach v Kanade a USA.
Na turné okrem starších songov predstaví aj pesničky z nového albumu Nothing Was The Same, ktorý vyšiel tento rok. Drake s ním žne nevídané úspechy a ako to už neho býva zvykom, aj táto doska sa ocitla na prvej priečke amerického rebríčka Billboard 200.
viac
Poznáme víťazov Youtube Music Awards 30.11.2013 · 11:43
000

, Macklemore & Ryan Lewis, Girls' Generation, Taylor Swift, Lady Gaga

Prvé hudobné ceny internetového serveru Youtube vyhlásili v noci na dnes v New Yorku. Od iných hudobných cien sa odlišujú tým, že ich nositeľov vyberali fanúšikovia, ktorí mohli program naživo sledovať na Youtube. Umelcom roka sa stal rapper Eminem . Hip-hopové duo Macklemore & Ryan Lewis , ktoré spieva pieseň Same love, hájacu práva gayov, dostalo cenu za Prelom roka.
Veľkým prekvapením bolo víťazstvo deväťčlennej juhokórejskej dievčenskej skupiny Girls' Generation s piesňou I Got a Boy v kategórií Najlepšie video roka. Walk off the Earth spolu s KRNFX získali cenu v kategórií Fenomén za ich verziu pesničky od Taylor Swift I Knew You Were Trouble. Cenu za inováciu dostal DeStorm za See Me Standing.
Hlasovanie prebehlo zdieľaním fanúšikovských favoritov na stránke Youtube. Úspech Youtube Music Awards potvrdzuje aj fakt, že necenzurované vystúpenie Lady Gaga s jej novou piesňou Dope sledovalo online viac než dvestotisíc fanúšikov. Podľa agentúry Reuters bolo hlavným cieľom značne improvizovaného večera posolstvo Youtube, že má v pláne hrať väčšiu rolu v hudobnom priemysle.
Akokoľvek je trh hudobných cien takmer preplnený, rovnako ako trh s hudbou, server Youtube uviedol hviezdy ako Lady Gaga , aby si získal pozornosť, ale súčasne si udržal dostatok perspektívnych outsiderov, aby sa odlíšil od hudobných cien MTV, Grammy a ďalších. Moderátori neobvyklého večera, herec a hudobník Jason Schwartzman a komik Reggie Watts nemali žiaden scenár, iba stručné poznámky, ktorými spájali hudobné časti večera. Aj napriek mierne chaotickému priebehu bol autor myšlienky Spike Jonze s Youtube večerom nadmieru spokojný.
viac
Justin Timberlake: „Som naozajstný!“ 30.11.2013 · 11:35
000

Justin Timberlake

Justin Timberlake nikdy nebude otrokom svojho úspechu. Kameň úrazu, na ktorom už zlyhalo mnoho hviezd, sa 32-ročnému spevákovi zatiaľ darí úspešne obchádzať a boduje v hudbe i vo filme.
V súčasnosti prezentuje nový album 20/20 Experiences, no ako sám hovorí, nikdy nechcel byť až príliš na očiach verejnosti. „Je to balansovanie so skutočným životom.“ odpovedal nemeckému časopisu Cosmopolitan na otázku ako sa vyrovná so slávou.
„Trávim veľa času s rodinou. Veľa hviezd skončilo ako otroci svojho úspechu. Myslia si, že keď už raz dosiahli vrchol, musia tam zostať navždy. Bojujú za to ako blázni a zabúdajú si užívať život,“ doplnil Justin.
Justin Timberlake sa ešte ako tínedžer preslávil po boku Christiny Aguilery a Britney Spears na Micke Mouse Clube. Zatiaľ čo mnohé hviezdy, ktoré vyrastali v centre pozornosti trpia psychickými poruchami, pohľadný herec a spevák sa drží nohami pevne na zemi.
„Najdôležitejšia otázka, ktorú sa musíte opýtať sami seba je: Prečo to robím? Ak si odpoviete: Pretože ostatní ľudia to očakávajú..., alebo Môj plán mi hovorí..., tak máte problém. Ak je odpoveďou: Pretože chcem, potom je všetko v poriadku,“ vysvetlil Timberlake svoj recept na spracovanie popularity.
viac
Tomáš Bezdeda vydáva „Bronzový“ album 27.11.2013 · 7:46
000

Tomáš Bezdeda

Slovenský spevák a niekdajší miláčik tínedžeriek Tomáš Bezdeda vydáva po sedemročnej pauze svoj tretí album. Nielen pre jeho poradie je nazvaný Bronzový. Názov je príznačný aj pre samotného Tomáša, ktorý zažiaril v prvej sérií Slovensko hľadá SuperStar a skončil na treťom, teda bronzovom mieste. Okrem toho sa dva stupienky za víťazom umiestnil aj v tanečnej súťaži Lets Dance a v slovenskej verzií Eurovision Song Contest.
Na novinke Tomáš pracoval niekoľko rokov, čo sa pozitívne odrazilo na prevedení a citeľnej vyzretosti albumu. "Bolo veľmi náročné spievať, keď som mal 18 či 20 rokov. Ľudia vám v takom veku len ťažko uveria texty z vašich úst, keď ste ešte skoro nič nezažili. Myslím, že po siedmich rokoch som už skúsenejší a že je to počuť aj v nových piesňach," povedal spevák.
Nová štúdiovka taktiež zaujme aj vydarenou spoluprácou s ďalšími slovenskými hudobníkmi, najmä členmi legendárnej skupiny Tublatanka. "Tri skladby sme nahrávali v štúdiu Juraja Kupca, ďalšie dve s Marcelom Buntajom a Vladom Bajnocim. Finalizáciu sme robili u Brunna Oravca, ktorý pomohol ako muzikant, ale aj ako vokalista. Veľkú úlohu pri príprave zohral Juraj Topor z Tublatanky. Nahrával niektoré basové linky a gitarové party. Na albume hosťuje aj bubeník Peter Schlosser z Tublatanky,"
Bezdeda si väčšinu piesní i textov písal sám, na jednej má autorský podiel Juraj Topor a dve poskladal Ľubo Horňák. Texty doplnila v dvoch pesničkách Monika Hajšová. Na albume nájdete aj unikátne prespievané „retro“ básne Marcela Herza, ktorý ich napísal pred takmer sedemdesiatimi rokmi. "Marcel bol v čase SNP partizánom a vytvoril vtedy zbierku básní, ktorú našli po jeho smrti. Jednu báseň venoval mame a napísal ju deň pred popravou. Minulý rok ma oslovili zástupcovia múzea SNP s tým, či by som ju mohol naspievať. Súhlasil som, pričom tento rok som naspieval aj ďalšiu pieseň s jeho textom," vysvetlil Tomáš.
Keďže sa pomaličky blížia Vianoce, nezabudol „bronzový“ spevák ani na špeciálnu sviatočnú nahrávku Vianočný sen. Pesnička má príjemnú melódiu a pri jej počúvaní Vás vianočná nálada určite chytí naplno.
viac
Jonas Brothers idú každý svojou cestou 27.11.2013 · 7:39
000

Jonas Brothers

Už je to oficiálne. Jonas Brothers potvrdili, že každý si ide svojou vlastnou cestou po tom, čo začiatkom mesiaca náhle zrušili turné. Trio hovorí o svojom rozchode spoločne ako o jednomyseľnom rozhodnutí. Avšak chalani jedným dychom dodávajú, že to nie je rozlúčka navždy. Z čias chlapčenskej kapely zdá sa vyrástli a Kevin Jonas to okomentoval jednoducho: „Je to za nami.“
Podľa zdrojov blízkych skupine rozhodnutie rozísť sa prišlo potom, ako sa 3. októbra stretli a Nick začal hovoriť o jeho obavách o kapelu a jej budúcnosť. „Je to naozaj ťažké povedať - končíme s tým navždy. Preto si nechávame malý prísľub, že niečo spoločné ešte musíme urobiť. Cítil som sa trochu v pasci, no potreboval som zdieľať svoje pocity s mojimi bratmi.“ povedal Nick.
Formácia zrušila ich jesenné turné 9. októbra, len 2 dni pred plánovaným začiatkom. Vtedy uvádzali ako dôvody pre rozdelenie hlboký rozpor v rámci skupiny a veľký nesúhlas nad ich hudobným smerovaním. 17. októbra skupina zmazala svoj oficiálny Twitter účet.
Bonnie McKee v MTV News otvorila správu o rozpade populárnej skupiny už minulý týždeň: „Dúfam, že nie je ešte všetko stratené a Jonas Brothers na to prídu. Naozaj neviem presne čo medzi nimi stalo, ale dúfam, že sa to urovná. Mali by ísť ďalej, pretože si myslím, že sú veľmi talentovaní.“
viac