ČLÁNKY KONCERTY REBRÍČKY
PRIHLÁSIŤ


Články (103)

Nový duet Rihanny a Shakiry prezradil Pitbull 17.02.2014 · 10:43
000

Rihanna, Shakira

Vyzerá to tak, že speváčky Rihanna a Shakira spolu začali nahrávať nový duet. Túto správu vypustil do sveta ich kolega z hudobnej brandže Pitbull. Ako sa mohlo stať, že tweet o novom duete Shakiry a Rihanny prezradil práve Pitbull, ktorá nemá so songom vôbec nič spoločné? Rapper na svojom Twitteri uviedol, prečo spieva vokály na jeho novej pesničke Timber speváčka Kesha. A hneď bolo všetko vonku.
„Osoba, s ktorou som chcel spolupracovať, bola Rihanna. Ale tá už mala niečo rozrobené so Shakirou a nemala čas na ďalšie nahrávanie. Kesha je však tiež výborná voľba, je bláznivá, sexy, divoká a zábavná,“ preriekol sa Pitbull. Shakira nedávno prezradila, že na Bahamách natáčala nový videoklip s Josephom Kahnom, ktorý už predtým pracoval s Lady Gaga a Katy Perry. Tak kto vie, či nebude práve k novému duetu.
Správy o spolupráci Rihanny a Shakiry sa objavili aj na Twitteri hudobného manažéra Franka Coopera: „Rihanna a Shakira pracujú na horúcom duete Epic!“ Ani jedna zo speváčok však informáciu nepotvrdila a oficiálne nie je známy ani názov pripravovanej piesne. S vysokou pravdepodobnosťou však bude v angličtine a stane sa tak Shakirinou prvou anglickou nahrávkou od roku 2009, kedy vyšiel singel She Wolf.
viac
Simple Plan: Get Your Heart On - The Second Coming! 17.02.2014 · 10:41
000

Simple Plan

Kanadská kapela Simple Plan rozhodne nepatrí ku kapelám, ktoré by bolo treba nejako zdĺhavo predstavovať. Pozná ich skoro každý, kto sleduje dianie na komerčnej hudobnej scéne. Páni zatiaľ nový album nemajú ani vo fáze príprav, avšak fanúšikom radosť v posledných dňoch rozhodne urobili.
Kapela sa totiž rozhodla nadviazať na úspech ich poslednej radovej dosky Get Your Heart On!. Tá už v júni oslávila dva roky od svojho vydania a tak už Simple Plan majú najvyšší čas pomaly premýšľať na novým materiálom. Ten už je vymyslený, ba do menšej miery i hotový. Vyšlo totiž EP, konkrétne 3. decembra 2013, ktoré nesie názov Get Your Heart On - The Second Coming!.
Novinka obsahuje sedem úplne nových skladieb. Jednou z nich je i singlovka s názvom The Rest of Us. K tej kapela tiež zavesila na Youtube svoj nový videoklip. Mapuje ich cestovanie behom turné a hlavne výbornú atmosféru na koncertoch. Ako je na záberoch jasne vidieť, chlapci sú veselá kopa nielen na pódiu.
viac
Robbie Williams prerobil swingovú klasiku Dream a Little Dream 17.02.2014 · 10:39
000

Robbie Williams

Robbie Williams patrí už mnoho rokov k ikonám popovej hudobnej scény. Tento rok sa ale vrátil k žánru, ktorý leží v hĺbke jeho srdca takmer odjakživa. Swingový album je vonku, Robbie vyráža na turné a ak by toho nebolo dosť, hlási sa tiež s novým klipom.
Robbieho druhý swingový pokus v hudobnej kariére je už na svete a nesie názov Swings Both Ways. Tento album vyšiel 15. novembra 2013. Prvou ochutnávkou bola skladba Go Gentle, teraz tu máme jedného z vianočne ladených zástupcov v podobe skladby Dream a Little Dream. Túto skladbu ste už mohli počuť v neprebernom množstve cover verzií, dokonca aj v českom podaní od Lucie Bílej. História tejto skladby však siaha až do roku 1931, kedy vznikol originál. Teraz si túto skladbu požičal Robbie Williams a pridal videoklip navodzujúci vianočnú atmosféru. Skladbu na albume nájdete vo verzií so speváčkou Lily Allen, tá ale v singlovej verzií a aj vo videoklipe chýba.
Fanúšikom Robbieho Williamsa pripomíname, že v rámci svetového turné Swing Both Ways Tour bude spevákovou najbližšou zastávkou k Slovensku susedná Praha. Tam vystúpi 26. apríla 2014 v 02 Aréne.
viac
Bubeník Jordison odišiel od kapely Slipknot 03.02.2014 · 15:26
100

slipknot

Americkí metalisti slipknot v oficiálnom tlačovom vyhlásení oznámili, že kapelu po rokoch opúšťa jeden zo zakladajúcich členov a odveký bubeník Joey Jordison.
„S veľkou bolesťou, ale tiež s tichým rešpektom sme nútení oznámiť, že sa Joey Jordison a Slipknot z osobných dôvodov rozchádzajú. Joeymu prajeme len to najlepšie, nech už mu budúcnosť prinesie čokoľvek.“
Vo vyhlásení sa ďalej píše: „Je nám jasné, že budete chcieť vedieť, ako a prečo sa to muselo stať. Urobíme všetko pre to, aby sme na vaše otázky čo najskôr odpovedali.“ Slipknot ďalej ubezpečili fanúšikov, že i bez výraznej osobnosti Joeyho Jordisona, ktorý sa do značnej miery podieľal tiež na vytvorení kapely, budú pokračovať.
„To, ako veľmi máte radi nás i našu muziku, nás ženie k tomu, aby sme pokračovali a budúci rok sa poponáhľali s novým materiálom. Dúfame, že to pochopíte a budete nás v budúcich plánoch Slipknot podporovať.“
Joey Jordison strávil posledných pár mesiacov už na turné s novým projektom Scar the Martyr.
viac
Beyonce vydala dosku vianočných piesní 03.02.2014 · 15:23
000

Beyonce

Speváčka Beyonce v absolútnej nenápadnosti vydala dlho očakávaný piaty album. Oznámila to len tak mimochodom pri posielaní obrázkov na svojom Instagrame. V poslednom období stíhala veľmi veľa akcií, odštartovala svetové turné, hrala v reklame spoločnosti Pepsi, predvádzala pre odevnú značku H&M. Všetko ale zatienila správa o vydaní novej dosky.
Album bude obsahovať 14 prevažne vianočných skladieb a 17 videí. Doska nesie meno Beyonce a ako sama uviedla, je skôr vizuálna.
„Nechcela som, aby sa moja hudba dostala von tak, ako to robia všetci. Nudí ma to. Mám pocit, že som schopná hovoriť priamo s mojimi fanúšikmi, bez zbytočnej predchádzajúcej mediálnej propagácie. Chcem odovzdávať moju hudbu priamo medzi fanúšikov a ostatných umelcov. Cítila som, že by sa mi nepáčilo, ak by niekto oznámil vydanie môjho albumu skôr ako ja,“ vyjadrila sa speváčka.
Netradičné vypustenie albumu do hudobného éteru nadchlo aj iných ľudí z music brandže. „Myslím, že je to naozaj dobrý nápad, pretože to obnoví bezprostrednosť, ktorá zmizla v priebehu posledných 30 rokov. Ľudia sú nadšení, keď sa dozvedia niečo priamo od ich obľúbeného umelca skôr, ako im to stihnú prezentovať médiá,“ povedal David Hepworth, známy hudobný redaktor a editor.
viac
Tori Amos predstaví nový album 03.02.2014 · 12:01
000

Tori Amos

Tori Amos onedlho albumovú novinku – Unrepentant Geraldines. Titul podporí na svetovom koncertnom turné, ktoré odštartuje začiatkom mája v írskom Dubline. 11. júna 2014 sa zastaví aj u našich západných susedov vo Forum Praha a o deň neskôr v poľskej metropole Varšava.
Tori Amos nie je nutné nijako obšírne predstavovať. Autorka hitov ako Crucify, Silent All These Years, Cornflake Girl alebo Professional Widow patrí k najuznávanejším pesničkárkam. Stabilne vysokou úrovňou dosiek si vydobyla rešpekt kritikov i poslucháčov.
Novinkový album Unrepentant Geraldines je jej 14. štúdiovým počinom v poradí a predstavuje návrat k jej identite pesničkárky krásnych súčasných piesní. V predchádzajúcich štyroch rokoch vydala niekoľko albumov inšpirovaných skôr klasickou hudbou a inovatívnymi piesňami.
Unrepentant Geraldines, podporený celou radou jedinečných projektov a zážitkov, je ďalším výrazným krokom v umeleckom vývoji jednej z najúspešnejších a najvplyvnejších speváčok svojej generácie. Zároveň je však návratom k fascinujúcej a osobnej tvorbe, vďaka ktorej je Tori Amos známa po celom svete.
Speváčka doposiaľ predala viac než 12 miliónov albumov, odohrala cez tisíc vystúpení a získala viacero ocenení. Naviac je v mnohých oblastiach inovátorkou – bola jednou z prvých umelcov, ktorí ponúkli svoju hudbu na stiahnutie. Piesne nechala stvárniť ako grafické romány a vytvorila k nim prevratné videá. Tori Amos je tiež známa ako spoluzakladateľka humanitárnej organizácie RAINN, ktorá je v USA najväčšou organizáciou proti sexuálnemu násiliu.
viac
Metallica hrala už na všetkých siedmich kontinentoch 24.01.2014 · 17:51
000

Metallica

Metallica sa stala 8. decembra 2013 držiteľom svetového rekordu – stala sa historicky prvou a zároveň jedinou kapelou, ktorá za dobu kratšiu než jeden rok odohrala koncert na všetkých siedmich kontinentoch našej planéty.
Playlist ich mrazivej show obsahoval spolu desať skladieb a kapela v oficiálnom vyhlásení uviedla, že išlo o najunikátnejšiu show, akú kedy odohrala. „Kapela, výhercovia, súťaže, vedci z výskumnej stanice (z Ruska, Južnej Kórei, Číny, Poľska, Chile, Brazílie a Nemecka) a posádka lode boli pohromade v kupole na pristávacej ploche pre vrtuľníky Carlini Station na Antarktíde. Nahromadila sa tam úžasná energia! Nedá sa slovami opísať, akí sme boli šťastní,“ vyjadrili sa členovia kapely.
Tento ojedinelý koncert v podaní skupiny Metallica sponzorovala Coca-Cola Zero a fanúšikovia z rôznych latinskoamerických a juhoamerických krajín mali možnosť zapojiť sa do súťaže a vyhrať účasť na expedícií. Všetci prítomní počúvali koncert v špeciálnej kupole cez slúchadlá bez ďalšieho soundsystému. V krajinách, kde súťaž prebiehala sa tiež dočkali online prenosu tohto mrazivého koncertu slávnej trashmetalovej kapely.
viac
Hit Get Lucky prespieval Bono z U2 24.01.2014 · 17:47
000

Bono

Bono je známy svojou charitatívnou činnosťou. A tak neváhal a spoločne so svojim kolegom Edgom z U2 na charitatívnej akcií v New Yorku zaspievali hit Get Lucky. Aj keď Bono vyzerá na prvý pohľad ako veľmi vážny chlapík, občas to vie poriadne roztočiť. Ukázal to i pri vystúpení na jednom pódiu s Nilom Rodgersom a jeho kapelou Chic. Spolu sa pustili do tanečného hitu Get Lucky od Daft Punk. Frotman U2 si síce nebol istý textom, ale divákov bavil a tí mu za odmenu so spevom pomohli.
Okrem kapely U2 sa na javisku objavil aj spevák skupiny Coldplay Chris Martin. Spolu s Bonom zahrali a zaspievali coververziu songu Perfect Day od nedávno zosnulého hudobníka Lou Reeda. A zaznela aj kultová pieseň Let's Dance, ktorú v origináli spieva David Bowie. Po spolupráci U2 a Chrisa Martina sa v médiách začali šíriť špekulácie, že spevák bude s vysokou pravdepodobnosťou hosťom na plánovanom albume U2 10 Reasons To Exist. Dátum vyjdenia novej štúdiovky je predpokladaný v priebehu apríla 2014.
Dobročinný koncert na ktorom sa to hudobnými hviezdami len tak hemžilo, patril k záverečnej párty po charitatívnej aukcií organizácie RED. Táto pomáha v boji proti AIDS v Afrike a vyzbierala už viac než 26 miliónov amerických dolárov. Všetky peniaze venuje na pomoc ľuďom postihnutým touto chorobou a na šírenie osvety a prevencie v afrických štátoch.
viac
Lana Del Rey pomenuje svoj nový album Ultraviolence 24.01.2014 · 17:44
000

Lana Del Rey

Ultraviolence. Tak sa bude volať nová doska speváčky Lana Del Rey . Oznámila to počas premiéry krátkeho filmu Tropico, v ktorom si zahrala a kde tiež znejú jej pesničky. Slovo ULTRAVIOLENCE sa objavuje v klasike Anthonyho Burgessa - Mechanický pomaranč z roku 1962. Jeho filmovú podobu natočil v roku 1971 Stanley Kubrick.
Tropico, dvadsaťsedemminútovú atmosférickú snímku pripravil režisér Anthony Mandler a okrem Lany sa v ňom „objaví“ napríklad Elvis Presley, Marilyn Monroe či motív rajskej záhrady. Speváčka si vo filme zahrala biblické postavy ako prvú ženu Evu, či matku Ježiša, Máriu. V snímke sa pred kameru postavil aj model Shaun Ross. Soundtrackmi sa stali piesne Bel Air, Body Electric a Good and Monsters, ktoré pochádzajú z albumu Paradise z roku 2012.
Dôvod, prečo Lana vybrala práve premiéru filmu Tropico ako chvíľu pre oznámenie mena albumu zdôvodnila takto: „Chcela som, aby sme boli všetci spolu. Môžem takto uzatvoriť jednu moju kapitolu ešte pre tým, ako vyjde nový album Ultraviolence.“ Dátum vydania, ani skladby, ktoré bude nahrávka obsahovať, však zatiaľ neprezradila.
viac
Kelly Clarkson čaká prvé dieťatko 24.01.2014 · 17:43
000

Kelly Clarkson

Tridsaťjedenročná víťazka prvej série americkej talentovej súťaže Pop Idol, Kelly Clarkson bude onedlho mamičkou. Speváčka sa v októbri vydala za svojho priateľa Brandona Blackstocka a krátko po svadbe sa vyjadrila, že by veľmi chcela do Vianoc otehotnieť.
Kellino želanie sa splnilo a 19. novembra oznámila novinku svojim fanúšikom na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Hudobná hviezda je šťastná, jediným problémom sú vraj ranné nevoľnosti, ktorými neustále trpí. „Neviem prečo to volajú ranná nevoľnosť. Ja to mám po celý deň aj celú noc,“ poznamenala pre americkú televíziu NBC. S oznámením radostnej novinky chcela pôvodne ešte počkať, no tehotenstvo začalo ovplyvňovať jej život.
„Musela som zrušiť pár vecí, pretože mi bolo veľmi zle. No nechcela som, aby si ľudia mysleli, že som lenivá, tak sme to radšej prezradili,“ vysvetlila svoje rozhodnutie speváčka. Aj napriek tomu, že sa necíti najlepšie, ju však podľa jej slov tehotenstvo robí šťastnou. „Je to ten najlepší predvianočný darček, aký sme si mohli želať.“
Kelly tiež prezradila, že sa jej narodí dievčatko. No keďže istota je guľomet, meno má pripravené aj pre chlapca. „Naše deti sme pomenovali ešte skôr, ako som otehotnela,“ dodala.
viac
Rihanna pomáha Filipínam 09.01.2014 · 14:14
000

Rihanna

O tom, že má Rihanna zlato v hrdle, niet pochýb. Teraz ale ukázala, že má i zlaté srdce. Dá 100 000 dolárov na pomoc Filipínam. Barbadoská speváčka ukazuje, že jej rozhodne nie je jedno, čo sa deje vo svete. Zapojila sa do najnovšieho projektu UNICEF a prisľúbila 100 000 dolárov na pomoc obetiam ničivého tajfúnu.
Tajfún Haiyan pripravil o domovy takmer 13 miliónov ľudí a polovicu z toho tvoria deti. Rihanna sa tak stane strážnym anjelom nad deťmi z Filipín. „Som tu pre deti z Filipín. A ty?“ znie reklamný slogan kampane, ktorej je speváčka súčasťou.
Sama Rihanna sa k celej veci vyjadruje takto: „Prírodné katastrofy sa dostávajú na titulky často, ale obnovenie zničených oblastí pokračuje dlho po tom, čo už sú kamery preč. Bola som viac než rok fanúšikom UNICEF a organizáciu som podporovala. Teraz mi je cťou pripojiť sa a pomôcť deťom, ktoré zasiahol tajfún Haiyan.“
Veľkou pomocou bude nielen Rihannin finančný príspevok, ale i fakt, že je takáto známa tvár súčasťou kampane. Má skrátka srdce na správnom mieste a jej fanúšikovia to určite veľmi ocenia.
viac
Kaiser Chiefs prezradili čo-to o novej doske 09.01.2014 · 14:09
000

Kaiser Chiefs

Kaiser Chiefs práve zverejnili podrobnosti k novinkovému albumu. Pôjde o ich prvý štúdiový album po tom, čo tento rok odišiel bubeník a hlavný skladateľ Nick Hodgson. Piatu štúdiovú dosku Kaiser Chiefs pomenovali Education, Education, Education & War. Oficiálny termín vydania bol stanovený na 31. marca 2014.
Na nahrávke nájdete spolu 10 úplne nových songov. Nebudú chýbať ani piesne Coming Home a Misery Company, ktoré už kapela v priebehu roka naživo predstavila napríklad na Lollapalooza Festivale v južnej Amerike, v londýnskom Hyde Parku alebo na septembrovej show v aréne v britskom Leedse.
Album produkoval Ben H Allen III, ktorý spolupracoval napríklad s duom Gnarls Barkley a kapelami Animal Collective a Deerhunter. Doska sa nahrávala v The Maze Studiu v Atlante, v americkom štáte Georgia a o mix sa postarali v Electric Lady Studios v New Yorku.
viac