ČLÁNKY KONCERTY REBRÍČKY
PRIHLÁSIŤ


Články (103)

Brit Awards 2014 ovládli Arctic Monkeys 22.03.2014 · 7:56
000Len nedávno sa v Londýne uskutočnilo vyhlásenie výsledkov ďalšieho ročníka hudobných cien Brit Awards. Najviac zabodovala formácia Arctic Monkeys, ktorá si odniesla hneď dve sošky. Jednu ukoristila v kategórií najlepšia kapela a druhú za najlepší britský album. Arctic Monkeys otvorili slávnostný večer skladbou R U Mine, v ktorej priebehu pyrotechnika vykresľovala písmená AM, teda názov ich vlaňajšieho albumu.
Pri preberaní ceny pre najlepšiu kapelu frotman Alex Turner nechcel vymenovať, komu všetkému by rád poďakoval. „Chcú počuť svoje mená tak veľmi, ako vy nechcete počuť zoznam mien ľudí, ktorých nepoznáte.“ Ocenenie za najlepší britský album preberali Arctic Monkeys v závere večera od speváčky Emeli Sandé. Stali sa tak vôbec prvou britskou kapelou, ktorá získala cenu pre kapelu roka i cenu za album roka už tretíkrát. Turner povedal fanúšikom: „Nie je to snáď rock´n´roll? Rock´n´roll skrátka nezmizne. Čas od času môže hibernovať, alebo trochu zapadnúť... ale stále čaká niekde za rohom.“ Potom ešte vyzval organizátorov večera, aby mu vystavili faktúru za zničený mikrofón, pokiaľ budú chcieť ... a následne s ním praštil o zem.
V kategórií najlepšia medzinárodná skupina získala ocenenie kapela Daft Punk, sošku za ňu prevzal Nile Rodgers a za Davida Bowieho zaskočila topmodelka Kate Moss. Tá prečítala publiku Bowieho pomerne bizarný odkaz: „David ma požiadal, aby som Vám povedala toto: V japonskej mytológií králiky na mojom starom kostýme, ktorý má Kate oblečený, žijú na Mesiaci. Kate pochádza z Venuše, ja som z Marsu. Som veľmi potešený tým, že som držiteľom Brit Award pre najlepšieho muža. Myslím, že je to najlepší možný záver dňa. Veľmi Vám ďakujem – Škótsko, zostaň s nami.“
A na záver je tu kompletný prehľad výsledkov The Brit Awards 2014:
• britský sólový umelec – David Bowie
• britská sólová umelkyňa – Ellie Goulding
• britská skupina – Arctic Monkeys
• britský nováčik roka – Bastille
• britský singel roka - "Waiting All Night" od Rudimental feat. Ella Eyre
• britský album roka – AM od Arctic Monkeys
• najlepšie video – One Direction
• medzinárodný sólový umelec – Bruno Mars
• medzinárodná sólová umelkyňa – Lorde
• medzinárodná skupina – Daft Punk
• globálny úspech – One Direction
• cena kritikov – Sam Smith
• britský producent roka - Flood & Alan Moulder
viac
Katy Perry si v novom klipe zahrala Kleopatru 22.03.2014 · 7:53
000

Katy Perry

Katy Perry sa asi trochu nakazila od Lady Gaga. Stále vymýšľa nejaké tie výstrednosti a snaží sa byť odlišná a zaujímavá. Zatiaľ čo je Dark Horse dobýva rebríčky svetových hitparád, Katy odhalila ukážku egyptského videa k tomuto songu.
Úspešná speváčka, ktorá patrí medzi desať najpopulárnejších svetových hviezd roku 2013 v novom videu odhaľuje svoju dávnu minulosť. Príbeh je z dôb Kleopatry, Katy ale miesto Kleopatry použila samú seba. „Podľa legendy bola v Memphise v Egypte kúzelná kráľovná. Ako náhle nastalo zatmenie, králi cestovali z Brooklynu do Babylonu, aby si získali jej srdce. Pokiaľ sa do nich zamilovala, boli to tí najväčší frajeri. Ale pokiaľ nie, jej hnev ich donútil fňukať nad svojim osudom. Volala sa Katy-Pätra.“ To všetko je samozrejme doprevádzané hieroglyfmi, bojovníkmi so šípmi a egyptskými motívmi.
Je vidieť, že sa Katy Perry pri natáčaní klipu rada poriadne vyblázni. Najskôr v džungli – húpala sa na liane a čistila zuby krokodílovi. Teraz si pre zmenu vybrala staroveký, tajomstvami opradený Egypt. A čo bude nabudúce? Nechajme sa prekvapiť.
viac
Example predstavuje Kids Again 18.03.2014 · 23:18
000

Example

Elliot Gleave, ktorý sa už dlhšiu dobu schováva za jednoduchým pseudonymom Example , o sebe dáva opäť vedieť. Tento sympaťák z Británie ukázal svetu, že má rozhodne čo ponúknuť a jeho hviezda rastie stále nahor. Že s ním počítajú i hudobníci, tak to dokázal nedávno, keď si ho na svoj nový single pozvali legendy z Pet Shop Boys. Poďme sa ale pozrieť späť na jeho sólovú dráhu.
Example totiž pomaly dokončuje práce na svojom novom štúdiovom albume. V poradí piata radová doska zatiaľ zostáva zahalená rúškom tajomstva, pretože sa o nej veľa nevie. Vyjsť by ale podľa všetkého mala už v tomto roku. Ako menšia ochutnávka by mohol poslúžiť nový singel Kids Again.
Spomínaná pieseň má vyšla 16. marca 2014, ale videoklip je vonku už teraz, takže kým budete mať dosku vo svojich rukách, môžete si skladbu užiť i s obrazovým materiálom. Natáčalo sa v Miami a réžie klipu sa ujal Jon Jon Augustav. Ten stojí napríklad za vznikom väčšiny klipov populárneho Macklemora, vrátane hitov ako Cant Hold Us alebo Trift Shop.
viac
The Jacksons vydajú novú dosku 18.03.2014 · 23:12
000

Jacksons

Jackie Jackson dúfa, že keď štyria aktívni členovia The Jacksons budú spolu na jednom mieste pred začiatkom série rezidentných koncertov v Las Vegas, podarí sa im dokončiť album, ktorý sa pripravuje už dlhý čas. „Mám radosť, že budú všetci bratia pohromade v Las Vegas. Cez deň sa môže dokončiť nahrávanie a večer vystupovať,“ povedal pre magazín Billboard Jackie Jackson, ktorý sám býva v Sin City. Doplnil, že on, Tito, Jermaine a Marlon už majú značnú časť albumu hotovú a dúfa, že začiatkom leta bude hotový definitívne. „Znie to ako typická muzika The Jacksons s dnešným moderným zvukom,“ dodal.
„Ľudia stále chcú počuť takú tú harmóniu, ktorú ponúkali Jackson 5. Nemôžeme sa od nich úplne odkloniť. To je to, o čo majú naši fanúšikovia záujem. Ale môžeme to kombinovať s kopou nových príchutí. Niečo ako Treasure od Bruna Marsa. Keď som túto pieseň počul prvý krát, povedal som si, že by pokojne mohla byť jednou z našich skladieb.“ The Jacksons spolupracujú s radou súčasných umelcov a producentov, ale ich mená zatiaľ neprezradili. Výsledkom tejto spolupráce bude vôbec prvá nová doska od roku 1989, keď ponúkli nahrávku 2300 Jackson Street.
Šnúru rezidentných show v budove Planet Hollywood v Las Vegas The Jacksons odštartovali 20. februára. V pláne je spolu štyridsať koncertov. Nadviažu nimi na Unity Tour, ktorú absolvovali v rokoch 2012 a 2013. Vtedy sa na pódiách stretli prvý krát od roku 1984. Vtedy spoločne koncertovali už bez najslávnejšieho brata Michaela Jackson. Do setlistu vystúpení ale zaradili i coververzie niektorých jeho hitov. „Veľmi radi ich spievame,“ hovorí Jackie. „Je to náš brat a ľudia tie piesne chcú počuť. Je to pre nás srdcová záležitosť, takže sa ich snažíme spievať, ako najlepšie vieme. Vždy nám to tisne slzy do očí, ale zvládame to a vždy si to veľmi užijeme.“
viac
Stingov muzikál sa bude hrať na Broadwayi 18.03.2014 · 23:10
000

Sting

Divadelné dielo speváka a skladateľa Stinga našlo prestížny prístav. Muzikál The Last Ship sa totiž bude už tohto roka hrať na Broadwayi. Producent Jeffrey Seller potvrdil, že sa show inšpirovaná Stingovými spomienkami na časy, keď vyrastal v lodiarskej komunite na severovýchode Anglicka, začne skúšať od 30. septembra.
Útočisko muzikál našiel v priestoroch Neil Simon Theatre, kde bude mať slávnostnú premiéru 26. októbra 2014. „Máme slová, máme hudbu, je najvyšší čas dať dohromady celú hru. Veľmi sa na tú prácu tešíme,“ uviedol Seller, ktorý je držiteľom prestížnej ceny Tony Award za muzikály Rent, Avenue Q a In the Heights.
Príbeh sa točí okolo muža z pobrežného mesta, ktorý štrnásť rokov cestuje po svete. Keď sa vráti, zistí, že prístav je v troskách a jeho láska sa zasnúbila s niekým iným. Sting na tomto muzikáli pracoval štyri roky. „Ľudia sa ma pýtali, či ide o autobiografiu. Na to môžem odpovedať, že muzikál je emocionálne autobiografický, ale nie je to životopis v pravom zmysle slova,“ vysvetľuje producent. „V The Last Ship nie je žiaden rockový spevák. Určite sa ale Sting inšpiroval svojou mladosťou a pracuje s veľkým množstvom emócií, s ktorými sa všetci v priebehu života stretávame.“
Réžie sa ujal Joe Mantello a choreografiu dostal na starosť Steven Hoggett, ktorý spolupracoval i na veľmi známom muzikáli Once. Predtým, než muzikál The Last Ship uvedie Broadway, dočká sa už v lete svetovej premiéry v Chicagu v divadle Bank of America Theatre. Hlavnú rolu dostal Michael Esper, ktorý vystupoval tiež v muzikáli American Idiot s hudbou od Green Day. Titulná ženská úloha pripadla írskej speváčke a herečke Rachel Tucker, ktorá v Londýne zažiarila v muzikáli Wicked.
Sting, držiteľ šestnástich cien Grammy, vlani vydal album The Last Ship inšpirovaný práve pripravovanou show. Zo skladieb na tejto doske zostavil tiež setlist špeciálneho koncertu, ktorého záznam odvysielala americká televízna stanica PBS.
viac
Within Temptation uvádzajú singel Whole World Is Watching 14.03.2014 · 11:36
000

Within Temptation

Holandská kapela Within Temptation je hneď zo začiatku nového roka skutočne veľmi plodná. Okrem toho, že má táto partia okolo fenomenálnej speváčky Sharon Den Adel vonku nový album, chystá sa kapela tiež na rozsiahlu tour práve na podporu tejto dosky. A aby nebolo propagácie málo, tak hotový je už aj tretí singlový počin skupiny.
Album s názvom Hydra, tak presne sa volá v poradí šiesta štúdiová nahrávka z dielne Within Temptation, vyšiel len nedávno a už sa šplhá smerom hore v prestížnych hitparádach. Prvá vlna vrátane Európy sa tejto dosky dočkala 31. januára 2014 a album už pomaly útočí na predajné rebríčky.
Po jedinečnej kolaborácií s Tarjou Turunen a nemenej podarenom spojení s Howardom Jonesom v predchádzajúcich piesňach skupiny tu máme tretí singel a opäť nechýba exkluzívny hosť. Skladbu s názvom Whole World Is Watching podporil svojim hlasovým fondom Dave Pirner, ktorého môžete poznať z kapely Soul Asylum. A ako sa nahrávanie skladby Sharon a tomuto talentovanému spevákovi podarila? To môžete posúdiť sami vďaka csrh.sk.
viac
Shakira a Rihanna spojili sily aj pri tvorbe videoklipu 14.03.2014 · 11:33
000

Shakira, Rihanna

Že svet pop music môže občas priniesť veľmi zaujímavé spojenia, to už asi netreba ani zdôrazňovať. Jedno také vcelku nečakané priniesol hneď úvod tohto roka, keď si dve dámy povedali, že by možno nebolo od veci, to spolu skúsiť. A výsledok?
Výsledkom je, že tu máme zrejme naštartované na veľký hit. Kolumbijská speváčka Shakira si pravdepodobne pomyslela, že je najvyšší čas sa zasa vrátiť k svojej hudobnej kariére. A ako urobiť dostatočné promo, že je späť? Pozvať k sebe druhú pôvabnú slečnu by sa mohlo javiť ako veľmi dobrý a funkčný nápad. Rihanna prikývla a spoločný singel Can't Remember to Forget You je na svete.
Ide o prvý singel zo Shakirinej pripravovanej dosky, ktorá vyjde 25. marca 2014 a ponesie jednoduchý názov „Shakira“. Na tento desiaty štúdiový album v speváčkinej kariére museli fanúšikovia čakať dlhé štyri roky. Vyzerá to, že úspech tejto dosky na seba nenechá čakať, spoločná skladba a zároveň singel oboch dám má totiž vonku už aj videoklip. Od 30. januára ho už videlo viac než 42 miliónov ľudí, číslo naviac každým dňom veľmi rýchlo rastie.
viac
Na webe je nový singel Kylie Minogue 09.03.2014 · 21:01
000

Kylie Minogue

Austrálska kráska Kylie Minogue vydá novinkový album nazvaný Kiss Me Once 17. marca tohto roku. Popová diva naň láka okrem iného i úplne novým videoklipom. Urobila ho k piesni Into The Blue, ktorá je zároveň pilotným singlom z pripravovanej dosky.
Skladba síce pred pár dňami unikla na internet, no oficiálne má vyjsť až dnes 9 marca 2014. Singel Into The Blue naviac ponúkne remixy od trojice Vanilla Ace, Roger Sanchez a Patrick Haggenar. Kiss Me Once bude nástupcom počinu Aphrodite, ktorý Kylie Minogue ponúkla v roku 2010. Predvlani je vyšla výberová kolekcia Abbey Road Sessions.
Tohtoročný album Kylie Minogue z veľkej časti produkovala spoločne s krajankou, speváčkou a skladateľkou Siou. Na nahrávke sa v roli producentov podieľali tiež Pharell Williams, Ariel Rechtshaid či Greg Kurstin.
Základná verzia albumu ponúkne okrem spomínaného singlu Into The Blue ďalších 10 piesní austrálskej speváčky. Pre fajnšmekrov a veľkých fanúšikov Kylie pripravila aj deluxe verziu, ktorá bude obsahovať ďalšie dva bonusové tracky – Mr. President a Sleeping With the Enemy.
viac
Queen sa chystajú koncertovať po celom svete 09.03.2014 · 20:56
000

Queen

Gitarista Briam May sa v odkaze pre fanúšikov na oficiálnych internetových stránkach opäť rozpísal o plánoch legendárnej kapely Queen . „Videl som naozaj skvelý, i keď zatiaľ len pracovný zoznam termínov. A áno, chystáme sa opäť vyraziť do sveta. Na dnešnom kapelnom zraze sme si na to pripili,“ píše Brian May.
Pre jeho fanúšikov i pre priaznivcov celej kapely je to iste skvelá správa. Na prelome súčasného a minulého roku totiž May informoval, že absolvuje sériu vyšetrení, ktoré majú u neho vylúčiť podozrenie na rakovinu. Vyšetrenia našťastie nakoniec ukázali, že súčasný hlavný muž Queen je v poriadku.
Gitarista tiež uviedol, že sa podarilo posunúť ďalej prípravy na natáčanie biografického filmu o niekdajšom spevákovi Freddiem Mercurym. Tiež sa vyvíja aj muzikál, ktorý stojí na repertoáre Queen. We Will Rock You bol preobsadený a bude sa naďalej hrávať v londýnskom West End a tiež na turné po USA, tu pod názvom The Queen Experience.
Brian May so speváčkou Kerry Ellis tento rok tiež plánujú vydať na DVD live album. Už v marci na ňom ponúknu záznam z koncertu na Montreaux Jazz Festivale. Dočkať sa máme aj ďalšej dosky Queeny – tri skadby by mali byť so spevom Freddieho Mercuryho.
viac
Rozlúčkové turné Motley Crue 04.03.2014 · 10:55
000

Mötley Crüe

Mötley Crüe na nedávnej tlačovej konferencií potvrdili to, o čom sa už nejakú dobu hojne špekulovalo. Vyrazia na definitívne úplne posledné svetové turné v kariére. Jednotlivé show ich rozlúčkovej koncertnej šnúry bude otvárať Alice Cooper. Motley Crue uviedli, že posledné turné môže trvať i dva roky a označili ho za obrovskú oslavu.
Kapela zdôraznila, že sa po ukončení spoločnej kariéry rozhodne vracať späť nebude. V prítomnosti notára dokonca spevák Vince Neil, gitarista Mick Mars, bubeník Tommy Lee a basgitarista Nikki Sixx podpísali zmluvu, podľa ktorej im prípade nedodržania dohody hrozí súd. V tomto roku ich čaká intenzívne koncertovanie za oceánom. 2. júna vyrazia na The Final Tour, ku ktorému zatiaľ zverejnili termíny a miesta pre USA a Kanadu.
V roku 2015 by sa Motley Crue mali koncertne rozlúčiť s Európou a zvyškom sveta. Nikki Sixx už dávnejšie vyhlásil, že kapela chce odísť na vrchole. Na tlačovej konferencií tiež padla zmienka o tom, že sa pripravuje country album Motley Crue, na ktorom by sa mala podieľať speváčka LeeAnn Rimes.
Dočkať by sme sa konečne mali i dlho sľubovaného snímku The Dirt. Bude to filmová adaptácia rovnomenného knižného bestselleru o tejto rockovej kapele. Režírovať ho bude Jeff Tremaine, ktorý má na svedomí i filmovú nahrávku Jackass.
viac
Sam Smith – nádejná hviezda britskej popscény 04.03.2014 · 10:36
000

Sam Smith

Britský spevák a skladateľ Sam Smith je jedným z veľkých objavov minulého a zatiaľ i tohto roku. Nedávno bol nominovaný v ankete britských hudobných kritikov BBC Sound of, ktorá každoročne zverejňuje zoznam desiatich najnadanejších nových britských umelcov. Tí v nasledujúcich dvanástich mesiacoch môžu dosiahnuť celosvetový prelom a na svoje konto si rovno pripisujú ocenenie, ktoré je pre ich hudobný štart snáď ešte zásadnejšie.
Každoročne je v rámci zverejnenia nominácií na ceny BRIT Awards vyhlásená i cena britských hudobných kritikov, ktorá hľadá medzi nováčikmi ten najväčší talent. Tohtoročným víťazom prestížnej ceny Brits Critics Choice Award sa stal práve dvadsaťjedenročný sympaťák Smith.
Sam Smith na seba prvý krát upozornil vo veľkom hite La La La s kolegom Naughty Boy, zahosťoval si i v singli Latch briského elektronického dua Disclosure. Do budúcna sa ale chce venovať hlavne vlastnej sólovej kariére. Ako jeden z finalistov BBC Sound of 2014 pre pár dňami poslal do rádiového éteru svoj singel Money On My Mind, ktorý sa stretol s veľmi pozitívnym ohlasom.
Sam vo svojom singlovom debute naplno ukazuje svoj nádherne zafarbený hlas a neobyčajný cit pre chytľavé melódie. Nielen britské média nešetria chválou v súvislosti so Samom Smithom a vidia v ňom veľkú hudobnú hviezdu budúcnosti. Získanie ceny britských kritikov je tak pravdepodobne len začiatkom jeho veľkej kariéry.
viac
Tina Turner a jej kompilácia Love Songs 04.03.2014 · 10:30
000

Tina Turner

Tina Turner si užíva hudobný dôchodok, no i tak sa jej fanúšikovia môžu tešiť na novú dosku. Tentoraz išlo o výberový album zamilovaných pesničiek. Kompilácia vyšla pod názvom Love Songs 4. februára.
Album ponúka spoločnosť Parlophone Records, ktorá naň zaradila spolu 18 ľúbostných skladieb od populárnej speváckej divy. Nechýbajú piesne ako What Love Got To Do With It, The Best, Private Dancer alebo I Dont Wanna Fight.
Okrem osvedčených hitoviek, ktoré od Tiny Turner dobre poznáme, sú na kompilácií tiež doteraz nevydané pesničky. Podľa speváčkinej hovorkyne nie je pravdepodobné, že by Tina, ako sedemdesiatštyriročná dáma, podporila album nejakými koncertami, pretože si vraj šťastne užíva zaslúženú penziu.
Posledná doska Tiny Turner vyšla pod názvom Twenty Four Seven v roku 1999. Od tej doby speváčka ponúka dva albumy najväčších hitov. V roku 2005 All the Best a v roku 2008 dosku Tina!. O rok neskôr sa jej fanúšikovia dočkali aj koncertného DVD Tina Live so záznamom z jej doposiaľ posledného turné.
viac