ČLÁNKY KONCERTY REBRÍČKY
PRIHLÁSIŤ


Články (103)

Harry Styles zložil romantickú pieseň pre Arianu Grande 30.05.2014 · 18:59
000

Ariana Grande

Mladučká speváčka a herečka Ariana Grande má opäť ďalší dôvod na radosť. Člen One Direction Harry Styles pre ňu zložil romantickú pieseň. Ariane sa pesnička veľmi zapáčila a objaví sa na jej novom albume. A Little Bit Of My Heart je skvelý slaďák a tak by sa mohlo zdať, že sa Harry usiluje o Arianino srdce. Ale kto speváka dobre pozná, vie, že je skôr na staršie dievčatá. Takže v tomto tajomstvo piesne tento raz určite netkvie.
Ani o vlastný prospech Harrymu nejde. A Little Bit Of My Heart totiž nie je duet, takže Harryho na albume fanúšikovia nebudú počuť. Pôjde výlučne o Arianino sólo, veď pre ňu bola pesnička napísaná na mieru.
Na nový album Ariany Grande sa môžeme tešiť už tento rok v lete. A podľa jej manažéra už čoskoro bude vonku nový singel. Uvidíme, ako sa pesnička od Harryho Stylesa na speváčkinom albume uchytí. Ale ako poznáme Harryho a jeho hudobný talent, určite to bude pecka.
viac
Pharrell Williams na jednom pódiu s Gwen Stefani 30.05.2014 · 18:54
000

Gwen Stefani, Pharrell Williams

Speváčka Gwen Stefani sa cez víkend na festivale v kalifornskom Coachella Valley postarala o zrejme najväčšie prekvapenie celej akcie. Objavila sa totiž na pódiu v priebehu vystúpenia Pharrella Williamsa. V sobotu večer si tak spoločne strihli hit Hollaback Girl.
Ešte predtým než Gwen Stefani opustila pódium, Pharrell Williams jej naznačil, že jej vystúpenie bolo štartom pre sólový návrat. Gwen pritom ako samostatná speváčka nevydala album od roku 2006. „Skôr než odíde ... Nevideli sme sa deväť mesiacov. Pozrite sa, ako úžasne kráľovná vyzerá po návrate do hudobného priemyslu,“ povedal Pharrell publiku po tom, čo dokončili spoločné vystúpenie.
Gwen Stefani formálne žiadne plány na sólový návrat neoznámila, ale po víkendovom vystúpení si malý comeback pochvaľovala na Twitteri: „Je skvelé dostať sa von z jaskyne.“ Označila tiež festival Coachella 2014 a poďakovala Pharrellovi.
V už spomínanom roku 2006 Gwen ponúkla druhý štúdiový album The Sweet Escape. Potom sa vrátila ku kapele No Doubt, s ktorou v septembri 2012 po dlhej dobe vydala šiestu dosku Push and Shove. S manželom Gavinom Rossdalom, frotmanom rockovej kapely Bush, privítali tento rok v januári tretieho syna, ktorý dostal meno Apollo Bowie Flynn. Pharrell Williams vyšperkoval vystúpenie na festivale i ďalšími hosťami. Nechýbali napríklad Busta Rhymes, Diddy alebo Diplo.
viac
Linkin Park prezradili informácie o novej doske 17.05.2014 · 15:57
000

Linkin Park

Na tieto informácie fanúšikovia Linkin Park už nejakú dobu netrpezlivo čakali! Kapela pred pár dňami zverejnila názov, termín vydania i obal nadchádzajúceho šiesteho štúdiového albumu. Doska sa bude volať The Hunting Party. Dočkáme sa jej presne 17. júna 2014.
Nový album z dielne Linkin Park tak vyjde tesne pred začiatkom ich veľkého letného turné Carnivores Tour. Na koncertnú šnúru vyrazia spoločne s 30 Seconds To Mars a AFI. „Tento krát to bolo jednoduchšie, než u predchádzajúcich dosiek, keď sme sa o názve albumu dlho dohadovali. Nikdy nemáme vymyslený názov pred nahrávaním albumu. Vždy preň máme nejaký koncept, ale často má rôzne významy,“ uviedol Mike Shinoda.
Následne dodal, že nahrávka vyjde tento rok v lete a bude to trošku výzva, pretože materiál z nej nebude zrovna prijateľný pre rádiá. Linkin Park stále držia krok s najnovšími technológiami, čo ukázali i v pilotnom singli Guilty All The Same. Ponúkli k nemu interaktívne video v rámci Project Spark, kde si môžu záujemcovia klip sami upraviť a tiež vytvoriť vlastný remix hudby. „ Toto je prvá interaktívna remixovateľná hra. Tešíme sa na to, čo s tým urobíte,“ odkázala kapela fanúšikom.
viac
Hymna futbalových majstrovstiev je vonku 17.05.2014 · 15:51
000

Pitbull

Oficiálna hymna futbalových majstrovstiev sveta, ktoré sa tento rok uskutočnia od 12. júna do 14. júla v Brazílii, je vonku. Naspievali ju Pitbull , Jennifer Lopez a spolu s nimi tiež hviezda brazílskej popovej scény Claudia Leitte. Hymna má názov We Are One (Ole, Ola) a už teraz má u fanúšikov obrovský úspech.
12. mája 2014 vyšiel aj oficiálny album k svetovému šampionátu a to pod názvom One Love One Rhythm: The Official 2014 FIFA World Cup Album. Nahrávka sa tak dostala do predaja presne mesiac pred začiatkom samotných majstrovstiev sveta. Nájdete na nej spolu sedemnásť piesní.
Na doske sa podieľala celá rada brazílskych i zahraničných umelcov. Patrí k nim napríklad Shakira, Ricky Martin, Sergio Mendes, The Isley Brothers a Baha Men. One Love One Rhythm: The Official 2014 FIFA World Cup Album obsahuje tieto songy:
1. Pitbull feat. Jennifer Lopez & Claudia Leitte – We Are One (Ole Ola)
2. Santana & Wyclef feat. Avicii & Alexandre Pires – Dar Um Jeito (We Will Find A Way)
3. Arlindo Cruz – Tatu Bom De Bola
4. Ricky Martin – Vida (španielska verzia)
5. David Correy – The World Is Ours
6. Psirico – Lepo Lepo
7. Sérgio Mendes & Carlinhos Brown – One Nation
8. Shakira – La La La (Brazil 2014) feat. Carlinhos Brown
9. The Isley Brothers – It's Your Thing (Studio Rio verzia)
10. Bebel Gilberto and Lang Lang – Tico Tico
11. Adelén – Olé (mix štadiónovej hymny)
12. Magic! – This Is Our Time (Agora e'a nossa horra)
13. Baha Men – Night & Day (karnevalový mix)
14. Rodrigo Alexey feat. Preta Gil – Go, Gol
viac
Drake Bell kritizuje ostatné celebrity 07.05.2014 · 19:01
000

Drake Bell

Nestáva sa často, aby sa niekto navážal do celebrít kvôli ich fanúšikom. Takejto kritike teraz musia čeliť Justin Bieber, Lady Gaga a Ariana Grande. Všetci majú veľmi oddané a nekompromisné fankluby. Herec a hudobník Drake Bell ich tvrdo skritizoval za to, že svojich fanúšikov podporujú v nenávisti voči iným umelcom.
Čo majú spoločné Justin Bieber, ktorý na začiatku svojej kariéry vytvoril na Youtube svetový rekord, Ariana Grande, ktorá mala k Justinovi istú dobu veľmi blízko a Mother Monster Lady Gaga, ktorá čerstvo prišla o svojho veľkého podporovateľa? Okrem kariérnych úspechov ich spája vzťah k fanúšikom a silná fanúšikovská základňa. Justin, Gaga i Ariana od začiatku svojej kariéry cez internet intenzívne komunikujú so svojimi fanúšikmi a nech urobia čokoľvek, fanúšikovia ich podporujú. Zároveň sa pustia do každého, kto si na ich idoly otvorí ústa.
Presne to si už dlhšiu dobu všíma niekdajší Arianin herecký kolega a hudobník Drake Bell, ktorému už došla trpezlivosť. „Neznášam to desné rozlišovacie klišé – „... si Belieber alebo Directioner alebo čo si? Nie si nič? Tak to s nami nemôžeš priateľiť. Radšej choď preč.“ Nechápem to!“ Najviac mu vadí, že Justin, Ariana i Gaga svojich fans v tomto vlastne podporujú. „Najhoršie je, že sa neozvú a svojim fanklubom nedohovoria.“
Drake pripomenul reakciu Lady Gaga na spor jej fanúšikov s Howardom Sternom. „Keď mu niekoľko Gaga fans poslalo útočné tweety, ako myslíte, že zareagovala ona? Napísala mu, že musí chápať, že tie tweety boli písané s láskou k nej. Že fans nepripustia, aby jej niekto ubližoval. Pritom stačilo povedať – Vážim si vás všetkých, ale prosím Vás o slušnosť.“
„Namiesto toho svojich fanúšikov v týchto súbojoch podporujú. Ako napríklad Bieber. Ten svojim Beliebers dokonca napísal: Áno! Beliebers, choďte do toho! Hovorím Vám, ako náhle zistím, že môj fanúšik kazí meno celému fanklubu, hneď mu napíšem, nech sa upokojí,“ uzavrel Bell.
viac
Lístky na koncert Taylor Swift sa vypredali rekordne rýchlo 07.05.2014 · 18:58
000

Taylor Swift

Megaúspešná americká speváčka Taylor Swift je obrovskou hviezdou nielen v rodných Spojených štátoch, ale evidentne ju milujú tiež fanúšikovia v Číne. Vstupenky na jej nadchádzajúci koncert v Šanghaji sa totiž predali v rekordnom čase. Lístky na show, ktorá sa 30. mája 2014 uskutoční v hale Mercedes Benz, boli preč za jedinú minútu.
Za doslova „chvíľočku“ trvajúcu 60 sekúnd sa predalo všetkých osemnásť tisíc ponúkaných vstupeniek. Ide o prvý zo siedmich koncertov, ktoré speváčku čakajú na budúci mesiac. Po Číne Taylor Swift vystúpi ešte v Japonsku, na Filipínach, v Thajsku, Indonézií, Malajzií a v Singapure.
Taylor Swift vôbec neustále láme nejaké rekordy. Napríklad vlaňajšia americká časť jej stále aktuálneho turné Red Tour to len potvrdzuje. Obsahovala totiž najviac vypredaných koncertov jedného sólového umelca v hale Staples Centre v Los Angeles. Spolu ich bolo vypredaných jedenásť. Obrovské a dlhé svetové turné Red Tour končí 12. júna 2014.
viac
07.05.2014 · 6:00
000viac
FLAMENCO v ARÉNE press release 07.05.2014 · 5:56
000Vo štvrtok 29. mája na Vás v Divadle Aréna čaká umelecká delikatesa. Fenomenálny tanečník zo Španielska Juan Polvillo, a tanečnica z Česka Jana Drdácká, brilantné hlasy spevákov: El Cheito a Chabuca, či majstrovstvo gitaristu Morenito de Triana, prinášajú flamencovú tradíciu v predstavení ALMA FLAMENCA. Flamenco je osobnou výpoveďou, plnou radosti i smútku. Vášeň, melanchólia, hnev, či radosť miešajú v krásnej mozaike na pozadí tradičných i modernejších výrazových prvkov. Tvorba a aranžmány virtuózneho gitaristu Morenita de Triana vás pohladia nevídanou poetikou. O Morenitovi sa vraví, že hrá tak dobre ako Paco de Lucia, len je krajší :) Individuálne drsné prístupy s priestorom pre improvizáciu sa v predstavení prelínajú s romantikou autorskej interpretácie. Juan Polvillo zaručuje divákom prítomnosť mystériom opradeného ´duende´. Ide o tranzovný stav flamencového interpreta v akcii. Jeho prejav sľubuje možnosť pocítiť energiu drsnej beštie. V tento večer Vám flamenco udrie do srdca celou svojou nespútanou energiou. viac
Demi Lovato si vyslúžila nelichotivú poznámku 04.05.2014 · 12:01
000

Demi Lovato

Demi Lovato nepatrí medzi celebrity, ktoré vyhľadávajú problémy len preto, aby sa o nich hovorilo. Predsa však jeden zvláštny problém musela riešiť. A stojí za ním známa komička.

Demi na seba upozorňuje rôzne. Napríklad pokojne priamo na pódiu urobí poriadnu show s Jonas Brothers. Alebo pomáha svojim slávnym kámoškám, keď sú po uši v problémoch. A tiež dokáže dať o sebe vedieť svojim sexepílom. Nemá ale vo zvyku kritizovať ostatné celebrity. A keď už, tak len výnimočne. A práve kvôli tomu musela spätnému útoku sama čeliť.

„Demi si blbá!“ Za týmto výrokom stojí známa americká komička Kathy Griffin. Všetko začalo tým, že Kathy reagovala na tweet, kto je podľa nej najväčší hlupák medzi celebritami. „Asi Debbie Lovato, plus by sa mala dať do poriadku a nenavážať sa do Lady Gaga,“ napísala Kathy. Časť fanúšikov sa jej vysmiala, pretože poplietla meno Demi a časť ľudí začala na ňu drsne útočiť. Na dôkaz dobrej zábavy Kathy veľkú časť týchto reakcií retweetovala.

Sama Demi to naskôr nechcela nechať len tak a zverejnila staršiu fotku s vyplazeným jazykom v pozadí práve s Kathy Griffin a rýpavým komentárom: „Blbá len pre tých, ktorých nemôžem vystáť.“ Neskôr ale tweet zmazala a napísala dlhšie vyjadrenie:

„Ľudkovia, všetkých Vás mám veľmi rada, ale prosím Vás, upokojte sa. Tieto nenávistné tweety nemajú zmysel a nie je to pekné, nech už ten človek urobil alebo povedal čokoľvek. Začína to zaváňať kyberšikanou a to je niečo, čo ja vo svojom okolí nepripustím. Je mi veľmi smutno, keď sledujem, ako ľudia dokážu byť na seba úplne bezdôvodne zlí. Radšej poďme ostatným príkladom. Som si istá, že moji Lovatics nie sú tak zlí. Vždy si vážim Vašu podporu, ale toto už zašlo trochu ďaleko. Šírme dobro, nie nenávisť.“ Nie je jasné, čo presne má Kathy Griffin proti Demi Lovato. Na toto vyjadrenie ale doposiaľ už nereagovala.
viac
Nový album Michaela Jacksona vyjde už čoskoro 04.05.2014 · 11:59
000

Michael Jackson

Spoločnosť Epic Records a správcovia pozostalosti Michaela Jacksona oznámili, že už čoskoro vydajú kolekciu ôsmich zatiaľ nezverejnených piesni z dielne popového kráľa. Albumu nazvaného Xscape sa dočkáme konkrétne 13. mája tohto roku. O prípravu dosky sa z veľkej časti zaslúžil projektový manažér vydavateľstva L. A. Reid. Väčšinu piesni produkoval hviezdny Timbaland.

Ďalej sa na nahrávke podieľali Rodney Jerkins, Stargate, Jerome „Jroc“ Harmon a John McClain. „Michael nám zanechal hudobný materiál, ktorý sme nechali spracovať renomovanými producentmi s ktorými v minulosti spolupracoval alebo si prial spolupracovať,“ uvádza Reid v tlačovom vyhlásení a dodáva: „S extrémnou hrdosťou a cťou túto hudbu ponúkneme svetu.“

Xscape pokračuje v tradícií, v rámci ktorej Michael Jackson pomenoval albumy po jednej zo skladieb, ktorú na nich nájdeme. V tomto prípade titulný track zložili Jackson a Jerkis, ktorý tiež so spevákom nahral pôvodnú verziu piesne. Vydavateľstvo Epic Records ponúkne i deluxe edíciu albumu, ktorá bude obsahovať pôvodné nahrávky, teda ich originálnu podobu. Ako štandardnú, tak i deluxe edíciu je už možné objednávať na iTunes. Čoskoro sa máme dočkať i podrobnejších informácií o tomto hudobnom kúsku.
viac
Bruce Dickinson investoval do vývoja lietadla 26.04.2014 · 8:02
000

Bruce Dickinson

Frotman Iron Maiden Bruce Dickinson investoval 450 tisíc amerických dolárov do vývoja nového vzdušného plavidla. Má tak vzniknúť najdlhšie lietadlo na svete, ktorého vývoj bude stáť asi 100 miliónov dolárov. Informoval o tom program stanice BBC TopGear.
HAV Airlander od britskej spoločnosti Hybrid Air Vehicles je vzducholoď dlhá ako celé futbalové ihrisko, teda o približne 1800 metrov dlhšia než Boeing 747. Pôvodný koncept veľkej americkej vojenskej vzducholode LEMV sa prerodil do projektu série civilných britských vzducholodí Hybrid Air Vehicle/Airlander.
Dickinson, ktorý je zvyknutý pilotovať Boeing 757 pri preprave kapely Iron Mainden na koncerty po celom svete, ako investor dúfa, že tieto nové stroje bude predávať. „Prinesie to veľké zmeny v tom, aké stroje môžeme mať vo vzduchu a čo všetko môžeme urobiť,“ povedal Dickinson stanici BBC. „Vzducholode tu boli vždy, len čakali na technológie, vďaka ktorým by sme ich mohli lepšie využiť,“ dodal frotman Iron Maiden.
Bruce Dickinson tiež chce podporiť publicitu týchto vzducholodí tak, že so strojom nového typu uskutoční dve cesty okolo sveta, od pólu k pólu. „Poletíme nad Amazonským pralesom a niektorými najväčšími svetovými metropolami a celé to budeme streamovať na internete,“ sľubuje spevák a nadšený pilot.
Celý stroj môžu riadiť iba dva ľudia a je schopný prepraviť náklad o hmotnosti 50 ton. Všeobecne boli stroje HAV Airlander pôvodne navrhnuté hlavne ako lietajúce centrá pre vojenské pozorovanie, komunikáciu a elektronický prieskum. Ďalej mali plniť funkciu nákladných vzducholodí. Pentagon ale od projektu LEMV z finančných dôvodov odstúpil a tak druhá spomínaná funkcia vystúpila do popredia.
Vzducholoď poháňajú štyri dieselové motory, každý s výkonom 350 konských síl a môže sa pohybovať rýchlosťou až 160 kilometrov za hodinu. Prvé predvádzacie lety by sa mali uskutočniť na budúci rok.
viac
Bush nahrávajú nový album v štúdiu Dava Grohla 26.04.2014 · 7:59
000

Bush

Americká alternative rocková kapela Bush nedávno oznámila, že je opäť v štúdiu. A to s cenami Grammy ovenčeným producentom Nickom Raskulineczom. Bush začali nahrávať nový album, ktorý bude nástupcom The Sea of Memories z roku 2011.
Kvarteto, ktoré tvorí spevák a gitarista Gavin Rossdale, gitarista Chris Traynor, basgitarista Corey Britz a bubeník Robin Goodrige nahráva v Studiu 606 v kalifornskom Northridge. Jeho majiteľom je frotman kapely Foo Fighters Dave Grohl.
Tento rok si Bush pripomínajú dvadsať rokov od vydania debutového albumu Sixteen Stone, ktorý v rebríčku Billboard 200 debutoval na 4. mieste a obsahuje hity ako Comedown, Glycerine a Machinehead, rovnako ako u fanúšikov najobľúbenejšie skladby Everything Zen a Little Things.
Vlani kapela vydala DVD záznam živého koncertu Live From Austin Texas a Blue-Ray so záznamom vypredaného koncertu v priestore Stubbs z augusta 2011. Bush vtedy zahrali klasické songy, ale i nové piesne ako All My Life, The Afterlife a The Sound Of Winter. A práve so singlom The Sound Of Winter sa výrazne zapísali do histórie amerických rádií. Stali sa totiž prvou kapelou, ktorej singel vydaný vlastným nákladom sa dostal na prvé miesto v rebríčku Alternative Radio.
Za celú kariéru majú Bush len v USA a Kanade viac ako 16 miliónov predaných dosiek. A na záver dodajme, že frotman Gavin Rossdale a jeho manželka Gwen Stefani nedávno rozšírili svoju rodinku, keď sa im narodil tretí syn.
viac
      <   1 2 3 4 ... 11   >